; świąteczne dekoracje do domu

Świąteczne dekoracje – przygotuj swoje mieszkanie do świąt

W grudniu zaproś do swojego mieszkania więcej kolorów. Boże Narodzenie jest świętem radosnym, dlatego mile widziane są odcienie czerwieni, pomarańczu czy granatu.

Magia kolorów w świąteczny czas

Boże Narodzenie jest świętem radosnym i nastrojowym. W grudniu warto zaprosić do swojego mieszkania więcej świątecznych kolorów. Mile widziane będą odcienie czerwieni, zieleni, pomarańczu, złota czy granatu. Kolory te mogą znajdować się nie tylko na świątecznych ozdobach, takich jak bombki, lampki choinkowe czy wstążki, ale także być obecne na tekstyliach w kuchni czy sypialni. Świąteczne poduszki, koce, serwetki na stół, a nawet skarpetki sprawią, że Twój dom będzie bardziej przytulny, a Ty poczujesz magię świąt.

Choinkowe szaleństwo

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się przede wszystkim z zapachem świeżo ściętej choinki. Może w tym roku zadbasz o to, aby w Twoim domu zagościło żywe drzewko? W dzisiejszych czasach istnieją także alternatywy dla choinek – piękne i bogato zdobione wieńce czy choinki na ścianie. Takie „drzewko” najczęściej wykonuje się za pomocą lampek choinkowych. Można również spróbować dekoracji nietypowej – ułożyć choinkę z książek lub przypiąć bombki na kształt drzewka do tablicy korkowej. Ogranicza Cię tylko Twoja własna wyobraźnia!

Jadalnia – centrum świątecznych wydarzeń

To niezwykle ważne pomieszczenie w całym domu – spożywasz tam posiłki z rodziną, spędzasz wolny czas, często podsumowujesz swój dzień przy kubku kawy lub opowiadasz różne historie. W okresie świątecznym jadalnia staje się sercem domu, w którym domownicy najpierw przygotowują, a potem spożywają świąteczne posiłki. Dlatego właśnie warto zadbać o kuchenne dekoracje, takie jak:

  • piękny intensywnie czerwony obrus,
  • elegancko złożone serwetki,
  • biała zastawa stołowa,
  • bukiet ze świerkowych gałązek,
  • duża świeca,
  • obowiązkowe sianko pod obrusem.

Takie elementy idealnie podkreślą klimat świąt i sprawią, że bożonarodzeniowe tradycje zostaną przekazane z pokolenia na pokolenie.

Kuchnia w świątecznym klimacie

W pomieszczeniu tym czuć święta już od początku grudnia. Piekące się pierniczki z dużą ilością przyprawy korzennej, zakwas do barszczu, goździki czy pomarańcze to idealne przykłady świątecznych zapachów. Także w kuchni warto dodać świąteczne elementy dekoracyjne:

  • rękawicę do pieczenia z zabawnym reniferem,
  • ściereczki do naczyń ze świętym Mikołajem,
  • jemiołę zawieszoną na lampie,
  • czerwony kubek z norweskim wzorem.

Ciekawym dodatkiem, które nada nie tylko kuchni, ale i całemu mieszkaniu świątecznego klimatu i niezwykłego zapachu będą ususzone na kaloryferze skórki mandarynek.

Magiczne okna

Świątecznie dekoracje do domu mogą znaleźć się również na oknach. Doskonale sprawdzą się naklejki na szybę lub wzory ze sztucznego śniegu odbite z szablonu. W oknie możesz umieścić piękną girlandę z szyszek i gałązek. Idealnie będzie się prezentował również duży świecznik elektryczny z ciepłym nastrojowym światłem. Aby ten niepowtarzalny klimat i magia bożonarodzeniowych świąt zagościły w Twoim mieszkaniu, potrzebujesz jedynie odrobiny chęci do udekorowania pomieszczeń. Dzięki temu każdego wieczoru będziesz mógł otulić się czerwonym kocem, zapalić choinkowe lampki, włączyć ulubioną świąteczną piosenkę i cieszyć się rodzinną atmosferą tego grudniowego okresu.