; mieszkanie w bieli

Mieszkanie w bieli – jak je urządzić?

Dlaczego pokochaliśmy mieszkania w bieli?

Czystość

Biel kojarzy nam się przede wszystkim z czystością. Mieszkanie momentalnie wydaje nam się bardziej uporządkowane i zadbane.

Przestrzeń

Białe wnętrza wydają się optycznie większe. Białe ściany to absolutny must have małych mieszkań. Wieszając na nich lustra możemy osiągnąć jeszcze lepszy efekt.

Spójność

Jednolite ściany w jasnym kolorze zapewniają idealne tło dla kontrastujących dodatków. Nie musimy się obawiać, że kolory będą się ze sobą gryzły.

Jakie wyzwania stawia biel w mieszkaniu?

Białe ściany to nie tylko same plusy, dlatego przed malowaniem powinniśmy poznać także słabe strony. Największym problemem jest surowość. Białe wnętrze wydaje się być zimne i nieprzyjemne, dlatego musimy zadbać o dodatki, które sprawią, że mieszkanie będzie przytulniejsze.

Ponadto warto wspomnieć o czystości, która jest zarówno plusem jak i minusem. Niestety jasne ściany szybciej się brudzą. Dotykamy je rękami i opieramy się o nie, dlatego musimy je odmalowywać stosunkowo często. Najlepiej odświeżać białe ściany raz w roku. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Jednak świeżo pomalowany pokój gwarantuje nam wrażenie czystości i porządku przez kolejny rok.

Jak urządzić mieszkanie w bieli?

Ściany pomalowane na biało dają nam wiele możliwości. Możemy eksponować na nich ramki na zdjęcia, plakaty czy grafiki w kontrastujących kolorach. Ponadto w takich przestrzeniach świetnie sprawdzą się naturalne kwiaty, które dodadzą mieszkaniu lekkości i naturalności.

Aby mieszkanie nie było zbyt surowe, powinniśmy zadbać o tekstylia. Warto zaopatrzyć się w futrzane poduszki, dywany, pledy czy grube zasłony. Sprawią one, że mieszkanie będzie przytulniejsze. Na tym etapie nie możemy zapomnieć także o oświetleniu. Ciepłe światło rozproszone w wielu miejscach mieszkania sprawi, że w tym wnętrzu będziemy czuli się po prostu lepiej.

Białe wnętrza to kopalnia inspiracji i motywacja do kreatywności. Jest to doskonałe tło do wyeksponowania różnego rodzaju dodatków, których zawsze posiadamy wiele. Jest to także świetna baza dla wielości i różnorodności faktur, światła czy akcesoriów. Nic dziwnego, że Polacy kochają jasne białe wnętrza.