; kominek w mieszkaniu

Pomysł na kominek w mieszkaniu

Jeśli marzysz o kominku w mieszkaniu- spełnij je! Obecna technologia sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni typ kominka do swojego mieszkania.

Kominek w mieszkaniu – czy można spełnić to marzenie?

Jeśli zawsze marzył Ci się kominek w mieszkaniu, możesz spełnić to marzenie w każdej chwili. Obecna technologia sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni typ kominka do swojego mieszkania. Kominek to idealny towarzysz jesienno-zimowych wieczorów. Nie tylko pozwala się ogrzać, ale także tworzy przytulny i rodzinny klimat w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Instalację kominka najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie, która dostosuje się do wszystkich wymogów technicznych oraz zasad bezpieczeństwa. Kominek najczęściej kojarzony jest z romantycznymi wieczorami we dwoje lub grudniowym okresem świątecznym – to przy nim zasiada cała rodzina do rozpakowywania prezentów.

Kominek tradycyjny – czar żywych płomieni

To najbardziej klimatyczne rozwiązanie do mieszkania – prawdziwy ogień z pewnością doda mu wspaniałego uroku oraz klimatycznego nastroju. Zapach wolno palącego się drewna szybko wypełni całe mieszkanie. Dodatkowo drewno jest bardziej ekologiczne niż spalanie węgla. Spośród wielu rodzajów obudowy kominkowej, możesz wybrać taką, która będzie idealnie pasowała do aranżacji Twojego pomieszczenia.

Czy w każdym mieszkaniu może znaleźć się kominek tradycyjny?

Warto pamiętać o barierach technicznych i architektonicznych związanych z kominkiem tradycyjnym. Wymaga on bowiem odpowiedniej instalacji, którą bardzo rzadko zakłada się w mieszkaniach, a uzyskanie na nią zgody jest bardzo trudne. Aby móc myśleć o tradycyjnym kominku w mieszkaniu, musisz uzyskać zgodę wspólnoty mieszkaniowej i bardzo dokładnie przeczytać treść rozporządzenia Ministra Infrastruktury dotyczącego warunków technicznych, jakie powinien spełniać budynek, w którym chcesz zamontować kominek, czyli tak zwany sprzęt grzewczy. Tradycyjny kominek nadaje się do mieszkań położonych powyżej czwartego piętra oraz domów z wytrzymałymi fundamentami, które bez problemu utrzymają betonową konstrukcję. Dlatego o tym rodzaju kominka najlepiej myśleć w trakcie budowy domu lub dużego remontu w mieszkaniu. Dodatkowo kominek tradycyjny musi znajdować się w bezpiecznej odległości od kanapy czy fotela.

Kominek elektryczny – bezpieczny dla dzieci

Kominek elektryczny to ciekawe i bezpieczne rozwiązanie do każdego mieszkania. To idealny zamiennik kominka tradycyjnego, jeśli chcesz mieć kominek w mieszkaniu jedynie ze względów estetycznych. Możesz umieścić go w dowolnym pokoju, ponieważ nie wymaga on żadnych dodatkowej instalacji. Warto wiedzieć, że w kominku elektrycznym nie ma żywego ognia, dzięki temu jest on bezpieczny dla dzieci i dorosłych. Wydziela on jednak sporo ciepła, jednak nie parzy, jeśli się go dotknie. Efekt płomienia uzyskiwany jest sztucznie, na przykład poprzez:

  • podświetlanie pary wodnej,
  • efekt 3D,
  • zastosowanie odpowiedniego odbicia światła,
  • imitację żarzącego się drewna lub węgla.

Firmy mające w swojej ofercie kominki elektryczne dzięki tym efektom starają się odpowiednio podkreślić piękno i naturalność swoich produktów. Spośród wielu produktów na rynku, możesz wybrać kominek elektryczny narożny, wolnostojący lub do zabudowy.

Biokominek – ekologiczny i łatwy w użyciu

Biokominek to doskonały wybór dla osób, które nie wyobrażają sobie kominka bez ognia. Ten rodzaj domowego ogrzewania idealnie nadaje się do mieszkań, ponieważ nie wymaga specjalnych instalacji. Pali się w nim specjalnym biopaliwem niewydzielającym dymu – dzięki temu powietrze w mieszkaniu zawsze jest czyste, a Ty możesz rozkoszować się ciepłem w całym domu. Biokominki są bardzo ekologiczne, ponieważ nie zanieczyszczają atmosfery. Nikt nie powinien mieć problemu z rozpaleniem ich i zgaszeniem. Biokominek możesz ustawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu. W niektórych biokominkach jest możliwość umieszczenia naczynia z olejkami eterycznymi, które pomagają leczyć różne dolegliwości i mocno wpływają na zmysły, samopoczucie oraz zapach w mieszkaniu. Minusem biokominka jest to, że ogień w nim jest otwarty, co może być zagrożeniem dla małych dzieci.
Jak widzisz, możesz wybrać przytulny kominek z prawdziwym ogniem lub jego nowoczesną wersję – kominek elektryczny lub biokominek. Każdy z nich ogrzeje Twoje mieszkanie i nada mu wyjątkowego klimatu.