; jaka podłoga do mieszkania

Jaka podłoga do mieszkania – drewno, panele, kafle

Wybierz z nami idealną podłogę do mieszkania!

Drewniana podłoga

Zaletą takiego wykończenia pomieszczenia jest jej trwałość. Drewniana podłoga przetrwa w mieszkaniu wiele lat w doskonałym stanie. Jej pielęgnacja nie jest trudna, a dzięki dostępnym środkom czyszczącym możemy utrzymać ją w idealnym stanie przez dłuższy czas.

Dużą zaletą drewnianych podłóg jest także ich estetyka. Wyglądają one klasycznie, luksusowo i szlachetnie. Ponadto są one także bardzo dźwiękochłonne, dzięki czemu upadające na nią przedmioty nie będą powodować nadmiernego hałasu.

Jeśli nasza drewniana podłoga po latach nie wygląda już najlepiej, w łatwy sposób możemy ją odnowić. Wystarczy ją wycyklinować, polakierować i będzie wyglądała jak nowa. Jest to niewątpliwie zaleta podłóg drewnianych, ale dla niektórych może stanowić wadę. Ponowne cyklinowanie i lakierowanie może sporo kosztować, a nasze upodobania mogą się z czasem zmieniać.

Panele

Są one bardzo często wybieranym materiałem do wykończenia wnętrz. Za ich wyborem przemawia przede wszystkim łatwy montaż. Jeśli chcemy zaoszczędzić na ekipie wykończeniowej, położenie paneli powinno być idealnym rozwiązaniem, bo z powodzeniem jesteśmy w stanie zrobić to sami. Ponadto panele będą znacznie tańsze niż np. drewniana podłoga.

Duży wybór wzorów i odcieni paneli pozwala nam wybrać takie, jakie najbardziej będą pasować do naszego wnętrza. Możemy wybrać także panele, które będą wyglądały niemalże jak naturalne drewno, a zapłacimy za nie zdecydowanie mniej. Wybierając panele warto zwrócić uwagę na odporność na ścieranie oraz twardość paneli.

Rozwiązanie to ma także swoje minusy. Stukot panel podczas chodzenia po nich może być bardzo dokuczliwy zarówno dla nas, jak i naszych sąsiadów piętro niżej. Problemem jest także trwałość paneli, ponieważ pozostaną na nich zarysowania powstałe na skutek szurania, przestawiania mebli i innych czynników.

Niebezpieczna może okazać się także woda, po której panele dostaną wybrzuszeń i będą się rozwarstwiać. Paneli nie naprawimy w żaden sposób. Pozostaje nam wtedy wymiana podłogi.

Kafle

Coraz częściej w mieszkaniach możemy zauważyć także kafle i to nie tylko w kuchni i łazience. Ogromną ich zaletą jest łatwe utrzymanie. Wystarczy kilka ruchów mopem i podłoga błyszczy czystością. Kafle są także idealne do pomieszczeń, w których mamy założone ogrzewanie podłogowe. Szybko się nagrzewają i stanowią idealne miejsce do leżenia czy zabaw z dziećmi na podłodze.

Dużą wadą kafli jest jednak ich twardość i śliskość. Może to stanowić duży problem w przypadku rodzin z dziećmi. O wypadek nietrudno. Dodatkowo bez ogrzewania podłogowego kafle będą wyjątkowo zimne, a wtedy łatwo o przeziębienie. W przypadku kafli warto zainwestować w dywaniki, aby ocieplić ich wygląd oraz temperaturę.