; sposób na kawalerkę

Sposób na kawalerkę

Kawalerki to idealne rozwiązanie dla singli lub par. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na koszty. Mniejszy metraż to nie tylko niższa cena całkowita, ale także niższe opłaty.

Jeden pokój musi pełnić funkcję salonu, jadalni oraz sypialni, dlatego jest to idealne rozwiązanie także dla ludzi zabieganych, którzy cenią sobie własny kąt. Kawalerki docenią także minimaliści, ponieważ takie mieszkanie zmusi ich do praktycznej weryfikacji swoich upodobań.

Inwestycja

Myśląc o kawalerce możemy patrzeć na nią także w kontekście inwestycji. Mieszkanie jednopokojowe to świetna opcja zarówno dla młodych osób, które chcą się sprawdzić w prawdziwym życiu. Kawalerka na wynajem może być także idealnym miejscem na krótkoterminowe pobyty dla turystów. W samym centrum miasta chętnych nie brakuje, a zyski są znaczne.

Plan

Kawalerki to niewielkie mieszkania, których urządzenie trzeba dokładnie przemyśleć. Na kilkunastu metrach musimy zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty oraz meble. Wyzwala w nas to duże pokłady kreatywności, a także chęci do poszukiwania nowych rozwiązań.

Najlepiej w takich mieszkaniach sprawdzą się:

  • składane meble np. kanapa, która posłuży zarówno do spania ,jak i do siedzenia
  • jasne kolory i lustra, ponieważ dzięki nim pomieszczenia będą wydawały się większe
  • otwarta kuchnia, gdzie blat może posłużyć nam także jako stół
  • prysznic w łazience
  • funkcjonalne zabudowy, dzięki którym wszystko będzie schowane i mieszkanie nie będzie wyglądało na zagracone (najlepiej zaprojektowane i wykonane przez specjalistów)
  • wielofunkcyjne urządzenia, dzięki którym w mieszkaniu znajdą się tylko najpotrzebniejsze sprzęty