; galeria w domu

Jak stworzyć domową galerię?

Skorzystajcie z pomysłu i odmieńcie swoje puste ściany już tego lata!

Krok 1.

Zastanów się, jak galeria ma się prezentować na ścianie. Czy grafiki i zdjęcia będą w antyramach, zwykłych ramkach czy chcesz stworzyć luźną kompozycję. W dużych wnętrzach pięknie będą prezentowały się zdjęcia w ramkach. Dodatkowo, możemy na ścianie umieścić puste ramy, które dodadzą pomieszczeniu designerskiego klimatu.

Krok 2.

Kiedy wiemy, jak nasza galeria ma być rozplanowana na ścianie i jak przymocujemy zdjęcia- zaczynamy ich wybór. Jest to trudny etap, ponieważ oprócz tych grafik i zdjęć, które nam się po prostu podobają, musimy mieć na uwadze całą galerię: jej kolorystykę, temat itp.

Krok 3.

Kiedy wybraliśmy, co będzie na naszej ścianie w następnej kolejności musimy zdecydować jak je wywołamy lub wydrukujemy. Niektórzy wolą wywołane zdjęcia. Można to zrobić bez wychodzenia z domu – przez internet. Inni cenią sobie niezależność i drukują zdjęcia w domowych drukarkach. Każdy sposób jest dobry – wybierz najwygodniejszy dla siebie.

Krok 4.

Kiedy wszystkie plakaty i zdjęcia są już gotowe, umieszczamy je w ramkach. Następnie przykładamy wszystko do ściany i sprawdzamy czy wszystko prezentuje się równo. Najlepiej posłużyć się tutaj metrówką oraz poziomicą, szczególnie jeśli nasza galeria ma być bardzo geometryczna.

Jeśli chcemy być bardziej pewni efektu końcowego, warto skleić kilka arkuszy szarego papieru o wymiarach galerii i rozłożyć na nim gotowe ramki ze zdjęciami. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy zdjęcia do siebie pasują, czy napisy są widoczne i czy ramki dobrze się komponują z otoczeniem.

Krok 5.

Ostatnim krokiem jest przymocowanie ramek i podziwianie ostatecznego wyglądu galerii.