; alarm w mieszkaniu

Alarm w mieszkaniu – co warto wiedzieć?

Wybierając zabezpieczenie naszego mieszkania często rozpoczynamy od drzwi oraz rolet antywłamaniowych. Jednak na ich sforsowanie każdy może znaleźć rozwiązanie. Inaczej jest w przypadku alarmu domowego. Poznaj jego zalety!

  1. Łatwy montaż

Jeszcze do niedawna uważano, że montaż alarmu domowego kosztuje bardzo dużo. Prawdą jest, że jest to jednorazowo dość duża kwota, warto jednak pamiętać, że nasze mieszkanie będzie bezpieczne przez wiele lat. Montaż najlepiej zlecić specjalistom, którzy nie tylko zaprogramują alarm, ale także odpowiednio go zamontują. Jeśli nie jesteśmy fanami kabli, bez problemów możemy wybrać alarm bezprzewodowy.

  1. Intuicyjne centrum sterowania

Dzięki temu urządzeniu będziemy mogli bez większych problemów rozbrajać i uzbrajać alarm. Jest to najbardziej widoczny element alarmu, dlatego warto zadbać przy wyborze o jego estetykę. Im większy obiekt, tym centrum sterowania będzie większe. Nowoczesne urządzenia są nie tylko ładniejsze, ale także bardziej intuicyjne, dzięki czemu obsługa będzie bardzo prosta.

  1. Wybierz czujkę

W zależności do tego, jak chcemy chronić konkretne pomieszczenia, warto wybrać różne rodzaje czujek. Najczęściej stosowane są czujki ruchu PIR, natomiast najbardziej czułe są czujki dualne. W przypadku okien i drzwi powinniśmy wybrać czujki magnetyczne. Jeśli chcemy czuć się jeszcze bezpieczniej możemy zainstalować czujki przeciwpożarowe oraz wykrywające zwiększone stężenie tlenku węgla czy gazu usypiającego.

  1. Mobilność naszych czasów

Niektórym z nas alarmy domowe kojarzą się ze skomplikowaną techniką. Nie musi tak być. W dobie mobilności przygotowano specjalne aplikacje, dzięki którym możemy włączać i wyłączać czuwanie alarmu oraz obsługiwać podstawowe urządzenia.

Alarm domowy to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się czuć pewnie i bezpiecznie we własnym mieszkaniu. Alarm ma wiele zalet – jest prosty w obsłudze i montażu, a także zawiera wiele przydatnych, nowoczesnych funkcji. Sprawdźcie sami!