; jak powiększyć optycznie mieszkanie

Jak optycznie powiększyć pokój?

Dowiedz, się co należy zrobić, aby mieszkanie wyglądało na większe niż jest w rzeczywistości.

1. Kolory

Jeśli posiadasz niewielkie mieszkania pamiętaj, aby ściany były zawsze wykończone jasnymi kolorami. Takich kolorów powinniśmy użyć także na podłodze oraz w łazience. Ostre kontrasty w pomieszczeniach nie będą wyglądały korzystnie. Warto pamiętać, że dobrze będą wyglądały także odcienie neutralne, do których będą pasowały wszystkie dodatki, które postawimy w mieszkaniu.

2. Światło

Kluczem do sukcesu będą tutaj duże, odsłonięte okna. Najlepiej umieścić w nich tylko zasłony w kolorze podobnym do ścian. Świetnie sprawdzi się także roleta rzymska lub pozostawienie okien bez dekoracji. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem będą rolety antywłamaniowe, które latem będą chronić mieszkanie przed zbyt mocnym nasłonecznieniem. Dzięki takiej opcji w naszych pomieszczeniach będzie zawsze dużo światła. Niekorzystnie będą prezentowały się natomiast żaluzje.

3. Ozdoby

Jeśli nie lubimy minimalistycznego klimatu i chcemy wpuścić do naszego mieszkania trochę szaleństwa, warto pokusić się o ozdoby na tkaninach. Powinny być one małe i drobne. Kolorystycznie powinny być zbliżone do reszty pomieszczenia. Kontrasty będą działały na niekorzyść i sprawią, że pokój będzie się wydawał zagracony.

4. Wielofunkcyjność

Wybierając wyposażenie naszego mieszkania, które chcemy optycznie powiększyć, warto pamiętać o funkcjonalności. Nie możemy napychać naszych pokoi milionem różnej wielkości mebli. Warto poszukać innowacyjnych rozwiązań, które łączą w jednym meblu funkcje innych. Dzięki temu oszczędzamy miejsce, a nasza zabudowana ściana skrywa wszystkie drobiazgi. Najlepiej, aby takie zabudowane szafy płynnie wtapiały się w ścianę i sięgały aż do sufitu.

5. Lustereczko powiedz….

Świetnym rozwiązaniem do zastosowania w małych mieszkaniach są lustra. Możemy je umieścić w przedpokoju, łazience, sypialni, a nawet pokoju dziennym. Lustra pięknie odbijają światło, dzięki czemu całe pomieszczenie wydaje się większe.

6. Lekkość

Wybierając meble oraz kanapy do wnętrza miej na uwadze lekkość. Najlepiej, aby stały one na delikatnych nóżkach. Całe pomieszczenie powinno być takie „lekkie”, dlatego zostawcie w pomieszczeniach odrobinę wolnej przestrzeni, ustawcie wiele roślin i pozwólcie, aby wasz pokój oddychał. Zapychanie każdego wolnego kąta nie jest wskazane.