; pomysł na mały balkon

Jak urządzić mały balkon?

Dowiedz się więcej na temat aranżacji małego balkonu.

Podłoga to podstawa

Pierwszym i najważniejszym wyborem jest rodzaj podłogi na balkonie. Najlepiej byłoby wybrać płytki gresowe. Są one bardzo ładne i łatwe w utrzymaniu czystości. Warto oczywiście pamiętać, aby gres był mrozoodporny oraz antypoślizgowy, dzięki czemu dla wszystkich będzie bezpieczny.

Ważny jest także wybór koloru. Im jaśniejsza podłoga, tym lepiej, ponieważ nie będzie na niej widać zacieków z deszczu oraz kurzu. Do położenia gresu na balkonie najlepiej wynająć profesjonalistę, który użyje odpowiedniego kleju i fug odpornych na różne warunki atmosferyczne.

Jeśli chcemy, aby nasza balkonowa podłoga wyglądała naprawdę wyjątkowo możemy wybrać drewniane płytki lub dekoracyjną trawę. Są to krótkoterminowe rozwiązania, ponieważ podczas złych warunków pogodowych podłoga może się zniszczyć. Takie pokrycia podłogi będą jednak odpowiednie przy zadaszonym balkonie.

Jak w ogrodzie

Na każdym balkonie chcemy poczuć się jak w prawdziwym ogródku. Wybierając rośliny musimy wziąć pod uwagę położenie balkonu. Niektóre rośliny wolą bardziej nasłonecznione miejsca, a inne nie. Bardzo efektownie wyglądają doniczki montowane na balustradzie. Nie zajmują one wiele miejsca, a balkon od razu wydaje się bardziej przytulny. Jeśli chcemy, możemy stworzyć na balkonie także mały kącik ze świeżymi ziołami. Możemy przygotować go wykorzystując palety i wieszając je na ścianie balkonu.

Meble ogrodowe

Balkon to także miejsce, gdzie chcemy spokojnie usiąść i odpocząć. Dlatego warto znaleźć małe i funkcjonalne meble balkonowe – najlepiej składane. Nie zajmują one wiele miejsca, a w razie potrzeby możemy w każdej chwili zmniejszyć ich ilość. Ciekawym rozwiązaniem może być także stół mocowany do balustrady z możliwością podnoszenia blatu. Aby balkon wydawał się bardziej przytulny, możemy do mebli wybrać kolorowe poduszki lub ciepłe pledy, którymi będziemy mogli się okryć podczas zimniejszych wieczorów.

Zadbajmy o klimat

Aby nasz balkon był jeszcze bardziej przytulny, warto stworzyć na nim przyjemny klimat. Osiągniemy to dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Możemy wybrać ozdobne lampiony, świece czy wolnostojące lampki na baterie. Dzięki temu nasz balkon będzie jeszcze przyjemniejszy.