; szare mieszkanie

Szarość w mieszkaniu- dlaczego pokochały ją miliony?

Szarość jest kolorem uniwersalnym, co oznacza, że pasuje zarówno do wielu innych kolorów, jak i stanowi dla nich bazę.

Szary kolor ścian zdecydowanie ułatwia nam operowanie kolorowymi dodatkami oraz budowanie kontrastowego wnętrza. Jeśli marzy nam się jedna ściana w intensywnym kolorze, nie ma lepszego wyboru jak pomalowanie pozostałych na kolor szary. Jest on przede wszystkim wyborem  neutralnym i bezpiecznym, który nie zepsuje żadnej kompozycji.

Balansujemy na krawędzi

Ważne w urządzaniu mieszkania jest jednak odpowiednie wyważenie kolorystyki. Możemy zdecydować się na jeden odcień szarości, ale także możemy miksować ze sobą jaśniejsze i ciemniejsze odcienie. Ważne, aby całość współgrała ze sobą i tworzyła spójną kompozycję. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy kolory do siebie pasują, warto przetestować ich połączenie na kartonie.

Uniwersalnie…

Szarość świetnie komponuje się z klasyczną bielą. Mieszkanie utrzymane w takiej kolorystyce będzie eleganckie i szykowne. Możemy także zaryzykować z ciemniejszymi odcieniami, np. tradycyjną czernią. Takie połączenie będzie pasowało do sypialni w połączeniu z jasnym łóżkiem i białymi meblami. Mieszkanie w szarościach to uniwersalność i klasyka w jednym.

Szaleństwo kolorów

Jeśli lubujemy się w dodatkach w intensywnym kolorze, szarość będzie dla nich idealnym tłem. Możemy wykorzystać ją na ścianach, w kolorze sofy czy wykończeniu mebli.  Jeśli uwielbiamy zieleń, pomarańcz i czerwień, możemy stworzyć naprawdę wyjątkową kompozycję dzięki zastosowaniu bazowych kolorów na ścianach. W takim połączeniu nie będzie mowy o potknięciach, a całość będzie spójna i wyjątkowa.

Szarość we wnętrzach to rozwiązanie, które sprawdzi się w mieszkaniach milionów Polaków. Będzie idealna z klasyczną bielą i tradycyjną czernią. Dzięki niej stworzymy eleganckie wnętrza pełne smaku. Będzie to także idealna baza dla osób, które w swoich mieszkaniach chcą akcentować egzotyczną kolorystykę, która będzie pasowała do całości wnętrza.