; wnętrze z duszą

Wnętrze z duszą, czyli twój własny kawałek ziemi

Na samym początku musimy zdecydować, w jakim stylu będzie urządzone nasze mieszkanie.

Jeśli określimy to od razu, łatwiej będzie nam dobrać pozostałe elementy aranżacyjne. Oczywiście nie musimy w naszych mieszkaniach odzwierciedlać tylko jednego stylu bądź mocno się go trzymać. Chodzi jedynie o drogowskazy, które pomogą nam w komponowaniu dodatków. Gdy wybierzemy elementy, które najbardziej do nas pasują stworzymy swój własny, oryginalny styl.

Kluczowy element

Wykańczając nasze wnętrza możemy postawić także na jeden, kluczowy element. Będzie on specjalnie wyeksponowany w pomieszczeniu, a pozostałe dekoracje będziemy dobierać tak, aby pasowały do elementu kluczowego. Dzięki temu stworzymy w mieszkaniu spójną kompozycję. Najczęściej elementem kluczowym staje się kominek, stół w jadalni, duży żyrandol czy powieszony na ścianie rower. Wszystko zależy od nas, naszego stylu życia i poczucia estetyki.

Mała zmiana, duży efekt

Często w wystroju wnętrz decydujemy się na uniwersalne rozwiązania. Wybieramy bezpieczny kolor ścian, popularną podłogę czy rozpoznawalne meblościanki. Jeśli chcemy, aby nasze mieszkanie miało prawdziwą duszę, nie musimy przeprowadzać wielkich zmian aranżacyjnych. Wystarczy zmienić jeden kluczowy element, np. pomalować jedną ścianę na intensywny, kontrastowy kolor, a całość nabierze innego wyrazu. Dzięki temu w krótkim czasie efektownie odmienimy swoje wnętrze, które będzie urządzone „po naszemu”.

Oświetlenie najważniejsze

Oświetlenie  naszego mieszkania jest wciąż tematem często pomijanym. Wiele osób uważa, że mieszkanie jest dobre, jeśli posiada duże okna. Inni są przekonani, że rozwiązaniem są żarówki energooszczędne. Jeszcze inni nie widzą różnicy między światłem ciepłym i zimnym. Prawdę mówiąc, ludzie bardzo mało wiedzą o oświetleniu mieszkania. Jest to duży błąd, ponieważ odpowiednie nasłonecznienie mieszkania, jak i dodatkowe źródła światła mogą pięknie podkreślić styl naszego wnętrza. Dzięki światłu może stać się ono bardziej ciepłe, przytulne lub nowoczesne i zimne. Warto pochylić się nad wyborem odpowiedniego oświetlenia, aby móc światłem budować klimat.

Wisienka na torcie

Dbając samodzielnie o wystrój wnętrz, dużo uwagi powinniśmy poświęcić dodatkom. Często to one wpływają na cały efekt i sprawiają, że w mieszkaniu czujemy się po prostu lepiej. Możemy wykorzystać modnie ułożone plakaty motywacyjne, nietuzinkowe lampy czy inne dodatki wykonane samodzielnie. Dzięki temu mieszkanie nabierze oryginalnego stylu, a my nie będziemy czuli się jak podróbka z magazynów o wnętrzach.

Stworzenie własnego stylu w mieszkaniu nie jest skomplikowane. Wystarczy kilka sprawdzonych trików i precyzyjnie określone preferencje. Po skompletowaniu dodatków i wykończeniu wnętrza, w mieszkaniu będziemy czuli się prawdziwie „ u siebie”.