; czy warto kupić mieszkanie

Dlaczego warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego jesteśmy jego pierwszymi właścicielami oraz mieszkańcami.

Gwarancja

Mieszkania z rynku pierwotnego objęte są okresem gwarancyjnym, który dotyczy między innymi instalacji oraz wykończenia mieszkania. W przypadku lokali na rynku wtórnym nie mamy takich udogodnień. Jesteśmy wtedy skazani na generalny remont oraz naprawy, które musimy wykonać przed wprowadzeniem się.

Wady techniczne

Dzięki temu wiemy, jaki jest stan mieszkania, jak przebiegają w nim instalacje oraz jak wygląda oryginalny podział pomieszczeń. Odbierając mieszkanie widzimy także nachylenie ścian, umiejscowienie okien oraz ścian nośnych, co jest niezwykle ważne w planowaniu wykończenia mieszkania. Na rynku wtórnym nie od razu jesteśmy w stanie wyłapać wady i uszkodzenia mieszkania. Często dochodzimy do nich po latach, kiedy okazuje się, że całość instalacji wymaga drogiej wymiany.

Korzyści materialne

Często wybieramy mieszkania na rynku pierwotnym, które staną się naszą inwestycją. Wynajem, szczególnie w dużych miastach, to dochodowe przedsięwzięcie. Wystarczy poznać podstawy inwestowania w nieruchomości oraz zapoznać się z radami dotyczącymi przygotowania mieszkania pod wynajem. W razie jakichkolwiek problemów czy niepewności możemy mieszkanie łatwo sprzedać, nie tracąc zainwestowanych środków.

Zmiany aranżacyjne

Deweloper często umożliwia nabywcy różne zmiany w zakresie układu pomieszczeń, aranżacji wnętrza czy użytych materiałów. Dzięki temu nowe mieszkanie będzie jeszcze bardziej dopasowane do naszych upodobań.

Brak konieczności napraw

Nowe mieszkanie to także duża oszczędność. Po pierwsze, nie musimy przeprowadzać generalnych remontów. Wystarczy wykończyć mieszkanie, odpowiednio je zagospodarować i udekorować. Ponadto, wszystko w takim mieszkaniu jest nowe. Nie musimy przeznaczać dodatkowych środków na wymianę instalacji, nowe okna czy remont łazienki. Dzięki temu duża część naszych oszczędności może być przeznaczona na etap wykończeniowy mieszkania.

Nowoczesne budownictwo

Dużą zaletą mieszkań na rynku pierwotnym jest ich nowoczesność. Dotyczy ona przede wszystkim wykorzystywanych materiałów, które są bezpieczne i wysokiej jakości. Ponadto, w takich mieszkaniach stosowane są najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki czemu mieszkanie jest bardziej funkcjonalne i oszczędne. Warto wspomnieć także o pięknej, nowoczesnej architekturze budynków, które z pewnością wpływają na wybór konkretnego lokum.