; czy inwestować w nieruchomości

Jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości jest wyjątkowo skuteczne. Dobrze zaplanowane, wynegocjowane i zabezpieczone będzie przynosiło wysokie dochody.

Jest to także inwestycja bezpieczna, ponieważ nie wiążę się z nią praktycznie żadne ryzyko.

Czy tego chcę?

Każda inwestycja niesie ze sobą odrobinę ryzyka, dlatego na samym początku musimy się zastanowić czy taka inwestycja jest dla nas dobra. Wynajem nieruchomości wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, ale przy odrobinie zorganizowania wszystko powinno działać jak w zegarku. Musimy pamiętać, że mieszkanie na początku wymaga ustaleń prawnych. Następnie musimy to mieszkanie odpowiednio wyposażyć. A finalnie znaleźć najemców i podpisać z nimi odpowiednią umowę. Działań jest wiele, ale zyski mogą nas mile zaskoczyć.

Wybierz lokal

Dochodowe inwestycje to przede wszystkim te w dużych miastach. Najlepiej, aby był to także ośrodek pełen studentów czy młodych małżeństw. Są to grupy, które najczęściej wynajmują mieszkania. Ponadto najlepiej, aby mieszkanie znajdowało się blisko centrum lub było z nim dobrze skomunikowane. Dobrze jest kupić mieszkanie prosto od dewelopera, możemy wtedy od razu planować jego wykończenie oraz urządzenie. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup kilku mieszkań w jednej inwestycji. Dzięki temu możemy negocjować cenę z deweloperem oraz mamy nasze nieruchomości „pod ręką”, dzięki czemu możemy szybko reagować w różnych sytuacjach.

Sprawdzony prawnik

Inwestując w nieruchomości stale musimy mieć kontakt z różnego rodzaju specjalistami. Najważniejszym jest prawnik. Istotne, aby specjalizował się w nieruchomościach jak i finansach. To on przygotuje nam dokumenty, dzięki którym staniemy się właścicielami nieruchomości. Z jego pomocą uzyskamy kredyt. To on zadba o stronę prawną umów zawieranych z najemcami. To także z nim będziemy się kontaktować mając z nimi problemy. Sprawdzony i skuteczny prawnik to gwarant naszego powodzenia, dlatego warto współpracować z nim już od początku.

Ubezpieczenie

Jest absolutną koniecznością, jeśli inwestujemy w nieruchomości. Aby nie stracić musimy być pewni swoich najemców. Niestety nie wszyscy ludzie są odpowiedzialni i uczciwi, ale na to nie mamy wpływu. Dlatego musimy zabezpieczyć się przed nieprzewidywalnymi okolicznościami. Lokal, który wynajmujemy musi być ubezpieczony na wypadek zalania czy pożaru.

Umowa

Wspólnie z prawnikiem powinniśmy stworzyć korzystną dla nas umowę. Powinna ona zawierać nie tylko dane stron, okres wynajmu oraz cenę, ale także postępowanie na wypadek różnych okoliczności. Umowa powinna zawierać także informacje, kto odpowiada za usterki, komu powinny być one zgłaszane, jaki jest okres wypowiedzenia i jaka grozi kara w przypadku zerwania umowy. Dzięki skutecznej umowie nasze interesy będą zabezpieczone, a inwestycja dochodowa.