; pomysł na przedpokój

Przechowywanie w przedpokoju – zorganizuj się!

Na samym początku warto zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami względem przedpokoju.

Pomysł na przedpokój – wybierz odpowiedni sposób na przechowywanie

Na samym początku zastanów się nad swoimi oczekiwaniami względem przedpokoju. Jest to miejsce, w którym będziesz wieszać okrycia wierzchnie, przechowywać obuwie, szaliki, czapki, rękawiczki oraz akcesoria do pielęgnacji obuwia i ubrań. W przedpokoju często także przechowywane są środki czystości i sprzęty gospodarstwa domowego. Warto spojrzeć na to pomieszczenie z różnych perspektyw tak, aby maksymalnie wykorzystać znajdującą się w nim przestrzeń. Miejsce to powinno być przede wszystkim schludne i zadbane. Przy małej powierzchni warto ograniczyć liczbę mebli – dzięki temu osoba wchodząca do mieszkania nie będzie miała wrażenia bałaganu czy przeładowania.

Otwarty system przechowywania dla osób otwartych i towarzyskich

Zależy Ci na skutecznym przechowywaniu w przedpokoju? Koniecznie zwróć uwagę na różne systemy przechowywania. Pozwolą Ci na jak najlepsze zagospodarowanie dostępnego miejsca i dostosowanie go do Twoich indywidualnych upodobań. Możesz wybrać na przykład otwarty system do przechowywania, który bez problemu przymocujesz do ścian. Taki system składa się najczęściej z:

  • elementów do zawieszania odzieży,
  • półek do przechowywania akcesoriów,
  • szuflad na buty.

Przedpokój z otwartym systemem sprawi, że wszystkie przedmioty będą znajdowały się na wyciągnięcie ręki. Otwarty system sprawdzi się, gdy masz mało rzeczy do przechowywania. Decydując się na niego, musisz pamiętać o odpowiednim oświetleniu przedpokoju i samego systemu. Możesz wybrać na przykład zintegrowane oświetlenie, które pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniego ubrania lub przedmiotu w ciemnej szafie. Przechowywanie „na wierzchu” sprawi, że więcej czasu poświęcisz na porządki. Otwarty system ma także kilka wad, np. odsłonięte ubrania szybciej się kurzą i wchłaniają więcej zapachów niż gdyby były przechowywane w szafie.

Zabudowany system przechowywania dla osób ceniących prywatność

Drugim rodzajem systemu przechowywania do przedpokoju jest system zabudowany. Polega on na montażu półek, szafek i szuflad do ściany i zasłonięciu tego wszystkiego przesuwanymi drzwiami. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią otwartych przestrzeni, zakurzonych ubrań i pokazywania całej zawartości swojej szafy. Jest to również dobry pomysł na schowanie przedmiotów, które są potrzebne, ale niemiłe dla oka. Mowa tu chociażby o miotle czy chemii gospodarczej. Zamknięty system przechowywania to dobre rozwiązanie zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń. Do wykonania szafy nie potrzeba wcale aż tak dużo miejsca. System ma bowiem wymiary dostosowane do wąskich pomieszczeń. Dobrym rozwiązaniem będzie wybór drzwi przesuwnych ze szkła lub materiału odbijającego światło. Takie wykończenie nie przytłoczy optycznie przedpokoju.

Przechowywanie w przedpokoju – ile miejsca potrzebujesz?

Przy realizowaniu pomysłu na przedpokój musisz wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz swoje potrzeby. Przede wszystkim dobierz liczbę półek, szuflad czy szafek do liczby posiadanych rzeczy. Inaczej będzie wyglądał system przechowywania w mieszkaniu jednoosobowym, a inaczej w pomieszczeniu pięcioosobowej rodziny. Zawsze pamiętaj jednak o niewielkim zapasie miejsca na przedmioty nieoczekiwane. Jeśli Twój przedpokój ma niewielkie rozmiary, możesz powiększyć go optycznie kilkoma sztuczkami – powieś naprzeciwko siebie dwa duże lustra lub ustaw dwie lampy z miękkim światłem. Ten zabieg sprawi, że przedpokój będzie przestronny i jaśniejszy. Możesz także w strefie wejściowej ułożyć kolorowy dywan, który wyróżni przedpokój spośród innych części mieszkania.

Przechowywanie w niewielkich przedpokojach to nie lada wyzwanie. Warto dobrze rozplanować wolną przestrzeń i dostosować ją do Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj, aby zaplanować miejsce na nieplanowane przedmioty i ubrania. Dzięki systemom do przechowywania przedpokój stanie się funkcjonalnym i wygodnym pomieszczeniem.