; dekoracje w słoiku

Las w słoiku – niecodzienna dekoracja

Najprościej możemy powiedzieć, że są to kompozycje roślinne w szkle. Absolutną podstawą kompozycji jest mech, który znajduje się na dnie słoika razem z wilgotną ziemią.

Wielkość szkła wybieramy według własnych upodobań. Kolejne elementy naszego lasu mogą odzwierciedlać nas samych. Mogą być one uporządkowane bądź dzikie, małe i duże. Wszystko zależy od naszych preferencji. Dotyczy to także roślin, które będą rosły w naszym lesie. Warto wybierać rośliny, które nam się podobają, przemawiają do nas i pasują do naszego wnętrza. Całość nie wymaga podlewania, o ile gleba pozostaje wilgotna. Pamiętajcie, że lepiej przesuszyć las niż go zalać.

Las w słoiku – dla kogo?

Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć naturę blisko siebie. To świetna dekoracja do biura czy salonu. Obserwujemy jak dekoracja las reaguje na zmieniające się pory roku. Liście zasychają, las usypia, a wiosną odradza się na nowo. Nigdy nie wiemy, czym natura może nas zaskoczyć – to mały ekosystem, który możemy obserwować na co dzień.

Las w słoiku polecany jest szczególnie rodzicom z małymi dziećmi. Rośliny zwiększają bowiem poczucie bezpieczeństwa, dlatego las w słoiku idealnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Ponadto, zieleń roślin korzystnie wpływa na nasze oczy, dlatego nasz las możemy ustawić w niedalekiej odległości od sprzętów elektronicznych. Jest to także ciekawy pomysł na nietuzinkowy prezent.

Polecamy firmę Nature Concept – to sklep i pracownia zlokalizowane przy Placu Staszica 22 we Wrocławiu. Tworzą niesamowite dekoracje, a co ciekawe – można również wziąć udział w warsztatach.