; 12 porad mieszkaniowych

12 praktycznych porad mieszkaniowych na cały rok

Poznaj plan działania dotyczący nieruchomości i mieszkań na cały rok!

Styczeń – zainwestuj w mieszkania

Początek roku to najlepszy czas na wdrażanie nowych postanowień. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w zbliżającym się nowym roku, a jednocześnie zarobić – postaw na nieruchomości. Inwestuj w mieszkania i wynajmuj je. Dobrze przemyślane i odpowiednio zaplanowane inwestycje mogą okazać się dla Ciebie wielkim sukcesem – w końcu chętnych na wynajmowanie mieszkań nie brakuje.

Luty – kup mieszkanie z głową

Początek roku to doskonała okazja do zakupu nowego mieszkania. Z pewnością obca jest Ci tematyka odpowiedniego rozkładu mieszkań czy usytuowania ich względem stron świata. Aby nie zgubić się w gąszczu informacji na ten temat, przeczytaj artykuły na naszej stronie. Specjaliści zgodnie twierdzą, że odpowiedni rozkład mieszkania może mieć znaczący wpływ na Twoje codzienne życie.

Marzec – naucz się oszczędzać

Każde gospodarstwo domowe przechodzi finansowy kryzys przed nadejściem wiosny. W marcu jest jeszcze zbyt zimno, aby zrezygnować z ogrzewania i zbyt ciemno, aby nie zaświecać dodatkowego światła. Końcówka zimy wiąże się również z kupnem nowych ubrań na wiosnę – to wszystko ma duży wpływ na domowy budżet. Zacznij od zmniejszenia zużycia wody na co dzień. Zakręcaj kran w trakcie mycia zębów, a naczynia myj w misce.

Kwiecień – sprzątaj regularnie

Niektórzy lubią sprzątać w każdą sobotę. Inni uważają, że sprząta się tylko raz w życiu, a pozostałe czynności to tylko odkładanie rzeczy na swoje miejsce. Niezależnie od tego, które stwierdzenie bardziej do Ciebie przemawia pamiętaj, że sprzątanie powinno być Twoim nawykiem. Przestrzenne, nowoczesne i funkcjonalne mieszkania nie powinny być pokryte kurzem i zaśmiecone wieloma zbędnymi przedmiotami. Wiosną warto przejrzeć mieszkaniowe dodatki i pozbyć się tych, które są zniszczone, niepotrzebne lub nie pasują do wystroju wnętrza. Tak przygotowane na wiosnę mieszkanie będziesz sprzątał znacznie szybciej i przyjemniej.

Maj – przygotuj kwiatowe dekoracje

Do swojego wnętrza możesz wybrać przeróżne dodatki. Nic jednak nie zastąpi świeżych kwiatów. Ich piękny zapach i cudowne kolory wypełnią pomieszczenia w Twoim domu. Warto wybierać kwiaty świeże, prosto od okolicznych ogrodników – tylko takie mają bowiem najwięcej esencji zapachowych. Do bukietów kwiatowych dobierz odpowiedni wazon. Ciekawie ułożone dodadzą Twoim wnętrzom uroku i ciepła.

Czerwiec – czas na rekreację!

Latem sporo wolnego czasu spędzamy poza domem. Korzystamy wówczas z uroków natury –świecącego słońca, kwitnących kwiatów czy morza zieleni w parkach i lasach. Przed zakupem mieszkania warto poświęcić chwilę, aby zapoznać się z najbliższymi miejscami do rekreacji. Basen, park czy ścieżki rowerowe powinny być jednym z podstawowych kryteriów przy wyborze odpowiedniej lokalizacji nowego mieszkania.

Lipiec – co powiesz na remont?

Lato to doskonały moment na generalny remont lub wykończenie mieszkania. Nie ma znaczenia na co się zdecydujesz: własna ekipa remontowa, wykończenie mieszkania pod klucz, współpraca z dekoratorem wnętrz czy samodzielne zatroszczenie się o wystrój wnętrz. Każda z tych opcji ma zarówno wady, jak i zalety. Warto dokładnie je poznać, chociażby z naszych poradników.

Sierpień – poradź sobie z upałem

Upalne lato w dużym mieście może być wyjątkowo dokuczliwe. Jak skutecznie poradzić sobie z ciepłem w mieszkaniu? Jest na to kilka prostych sposobów.

  • Nie otwieraj okien w dzień, jeśli używasz wentylatorów.
  • Zamontuj zewnętrzne rolety, którymi zasłonisz wpadające do mieszkania promienie słoneczne.
  • Otwieraj okno na noc, gdy temperatura na dworze jest znacznie niższa niż w ciągu dnia.

Wrzesień – przygotuj domowe biuro

Jesień od zawsze kojarzy się z liśćmi, ognistymi kolorami na drzewach oraz powrotem uczniów do szkół. W związku z tym ostatnim warto zatroszczyć się o swoje domowe biuro. Co zrobić, aby codzienna praca była efektywniejsza i przyjemniejsza?

  • Uporządkuj dokumenty – stare wyrzuć, a nowe posegreguj.
  • Wytrzyj kurz z biurka, komód i szafek.
  • Umyj komputer, telefon i inne sprzęty elektroniczne specjalnym preparatem.

Te drobne czynności na pewno będą miały pozytywny wpływ na atmosferę w mieszkaniu lub biurze. Zastanów się, czy jest Ci potrzebne oddzielne pomieszczenie na biuro. Obecnie coraz częściej małe firmy decydują się na wynajem kawalerek lub mieszkań dwupokojowych na potrzeby biura. Przestrzeń do pracy możesz również stworzyć w domowym zaciszu.

Październik – wybierz odpowiednie ubezpieczenie

Kiedy radość związana z kupnem nowego mieszkania minie, pamiętaj o tak podstawowych kwestiach, jak ubezpieczenie lokum. W życiu mogą się bowiem zdarzyć rzeczy, na które nie masz wpływu. Warto zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych okoliczności. Zapoznaj się z ofertami kilku sprawdzonych firm ubezpieczeniowych i zdecyduj się na ubezpieczenie najlepiej pasujące do Twojego mieszkania.

Listopad – poznaj słownictwo z branży budowlanej

Jeśli planujesz zakup nowego mieszkania, dokładnie zapoznaj się z podstawowymi pojęciami budowlanymi oraz prawnymi. Definicje umowy deweloperskiej, rachunku powierniczego czy zadatku nie powinny być dla Ciebie tajemnicą. Jeśli nie wiesz, jaki jest cel badań gruntowych lub od czego zależy siła ciągu kominowego, zapoznaj się z pojęciami na naszej stronie: https://toscom.pl/slownik-pojec-mini-slownik-budowlany-2/.

Grudzień – postaw na nowoczesne rozwiązania

Kończąc stary, a rozpoczynając nowy rok warto pomyśleć o nowoczesnych rozwiązaniach w mieszkaniu. Coraz popularniejsze stają się inteligentne systemy zarządzania budynkami. Polegają one na tym, że wszystkie urządzenia znajdujące się w domu są w pełni zautomatyzowane. Telefonem ze specjalną aplikacją i zainstalowanym systemem możesz wygodnie sterować oświetleniem, ogrzewaniem, bramą garażową, roletami czy systemem alarmowym. Warto zainwestować w takie rozwiązanie i poczuć prawdziwy komfort oraz bezpieczeństwo we własnym mieszkaniu.