; jesienne inspiracje wnętrzarskie

Jesienne inspiracje wnętrzarskie

Skojarzenia z jesienią są jednoznaczne – większa ilość wypijanych kubków herbaty, czytanie książek pod kocem, różne odcienie czerwieni, pomarańczu czy brązów w parkach i lasach.


Mimo że każdego dnia robi się coraz chłodniej i ciemniej, to warto dopatrzeć się kilku zalet tej pory roku. Poznaj kilka jesiennych inspiracji, które odmienią wnętrze Twojego mieszkania.

Postaw na ciepłe światło

Inspiracje jesienne związane są przede wszystkim ze światłem. O tej porze roku jest ono bardzo ważne, ponieważ po południu szybko robi się ciemno. Warto przystroić mieszkanie nastrojowymi świeczkami oraz kolorowymi lampionami. Lampiony ocieplą wnętrze, a zapach świec sprawi, że mieszkanie będzie o wiele bardziej przytulne. Możesz zdecydować się na powieszenie na ścianie cotton ballsów lub kupno ekologicznego biokominka.

Cotton balls – nastrojowe światło w mieszkaniu

Cotton ballsy to niewielkie kulki wykonane z bawełnianych nitek będące osłonkami dla wetkniętych w nie lampek LED. Kulki tworzą łańcuch świetlny, który po zapaleniu daje rozproszone światło. Jesienne wieczory przy ciepłym świetle cotton ballsów będą niezwykle przyjemne.

Biokominek – namiastka prawdziwego kominka

Duży dom z kominkiem i żywym ogniem to marzenie wielu osób. Przez względy techniczne nie każdy jednak może sobie na niego pozwolić. Dlatego idealną alternatywą mogą być nowoczesne biokominki. Urządzenia te nie emitują zapachu ani dymu, a ich paliwem jest biopaliwo na bazie alkoholu etylowego. Dodatkowo można je łatwo przestawić z miejsca na miejsce.

Pokoloruj wnętrze mieszkania

Jesienne inspiracje to również przepiękna gra kolorów. O tej porze roku królują pomarańcze, brązy, żółcie i czerwienie. Warto zaprosić je do wnętrza w różnych dodatkach. Z pewnością mile widziane będą kolorowe stroiki, bukiety liści czy kompozycje przygotowane z żołędzi i kasztanów. Takie jesienne dekoracje dodadzą rustykalnego charakteru i wyjątkowego zapachu pomieszczeniom. Z żołędzi możesz przygotować chociażby jesienne ludziki. Zaproś do zabawy swoje dzieci – na pewno miło spędzicie czas.

Tekstylia podstawą jesiennych inspiracji

Gdy słyszysz „jesienne inspiracje do domu”, na myśl na pewno przychodzą Ci tekstylia. Odpowiednio dobrane potrafią całkowicie odmienić wnętrze mieszkania. Jesień to idealny czas na grubsze poszewki na poduszki oraz polarowe koce, którymi okryjesz się, czytając książkę lub oglądając telewizję. Takie dodatki skutecznie ocieplą atmosferę. Jesienne kolory mogą się znaleźć również na zasłonach, obrusach oraz w kuchni. Rękawice kuchenne czy obrus w śmieszne dynie lub kolorowe liście sprawią, że na pewno będzie Ci się przyjemniej gotowało. Ot, chociażby zupę dyniową.

Warzywa i owoce jako… dekoracja

Sezonowe warzywa i owoce są idealne nie tylko do jedzenia, ale również jako element dekoracji. Jesienią w Twoim mieszkaniu nie powinno zabraknąć tak charakterystycznych dla tego okresu warzyw i owoców, jak dynie, jabłka czy gruszki. Owoce włóż do eleganckiego koszyka i ustaw go w kuchni albo na stole w jadalni. Dynię ustaw na parapecie, obok zapachowych świeczek i zebranych w czasie spaceru kasztanów. Jeśli planujesz zorganizować imprezę hallowenową, możesz wykorzystać dynię jako imprezową ozdobę. Wydrąż jej środek i wytnij w niej groźną twarz. Do środka warzywa włóż świeczkę, a całą dekorację ustaw przed wejściem do domu.