; W czym może pomóc ci dekorator wnętrz?

W czym może pomóc ci dekorator wnętrz?

Współpracę należy rozpocząć od szczerej rozmowy z dekoratorem wnętrz. Przydadzą się wtedy zdjęcia, magazyny, a nawet tablice inspiracyjne.

Ważne, aby jak najdokładniej przekazać mu swoją wizję mieszkania. Na początku dekorator obejrzy mieszkanie, weźmie szkice lokalu i rozpocznie planowanie. Istotny jest fakt, że dekorator wnętrz nie patrzy jedynie na estetykę wnętrza i jego dopasowanie do wizji mieszkańców. Jego zadaniem jest także projektowanie pod względem funkcjonalnym, technicznym i finansowym. Jedna rozmowa nie zawsze wystarczy, warto więc być w stałym kontakcie, aby na bieżąco omawiać wszystkie elementy wystroju mieszkania.

Jakie korzyści płyną ze współpracy z dekoratorem wnętrz?

Funkcjonalność

Dekorator wnętrz postara się wykorzystać zastaną przestrzeń jak najefektywniej. Oznacza to, że większość miejsca w mieszkaniu będzie przygotowana pod określone funkcje. Taka pomoc przyda się z pewnością osobom, które mają duże pomieszczenia i nie wiedzą dokładnie, co z nimi zrobić.

Oryginalność

Nasze inspiracje mieszkaniowe mogą pochodzić z różnych źródeł, jednak dekorator wnętrz może zaproponować nam rozwiązania, o których nigdy nie słyszeliśmy. Pomoże to stworzyć oryginalne i nowoczesne wnętrza.

Oszczędność

Dekorator wnętrz pracuje w obrębie ustalonego budżetu. Tak więc dobiera wszystkie elementy wystroju, aby tego budżetu nie przekraczać. Ponadto, wskaże nam w co tak naprawdę warto zainwestować, a na których elementach oszczędzić. Może także zaproponować rozwiązania ciekawsze, a nawet tańsze. Być może niektóre elementy będą mogły być jedynie odnowione lub wykorzystane ponownie. Moda na upcycling dotarła także do wystroju wnętrz!

Pod kontrolą

Dekorator wnętrz stoi na straży, aby każdy element wystroju mieszkania był perfekcyjny. Gdybyśmy sami chcieli wszystko kontrolować, mogłoby się okazać, że w mieszkaniu będzie wiele niedociągnięć, które będą generowały dodatkowe koszty.

Czas to pieniądz

Współpraca z dekoratorem wnętrz przełoży się także na oszczędność twojego czasu. To dekorator zajmuje się planowaniem, obliczaniem, rozliczaniem, poszukiwaniem i kupowaniem produktów.