; idealny rozkład mieszkania

Najlepsze układy mieszkań pod inwestycje

Inwestowanie w nieruchomości to dość ciekawa opcja inwestycyjna – kupujesz mieszkanie wyłącznie po to, aby móc je później wynajmować. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno wybranej nieruchomości, warto najpierw przemyśleć układ mieszkania oraz jego przeznaczenie. Tutaj możesz pozwolić sobie na sprawdzenie najnowszych trendów związanych z wynajmem lokali i skorzystać z nich lub poprosić o pomoc profesjonalnych doradców firmy deweloperskiej.

Rozkład mieszkania pod kątem osoby nabywającej

Mieszkanie przeznaczone do wynajęcia powinno być przede wszystkim dopasowane do grupy potencjalnych nabywców. Jakie potrzeby mają takie osoby? Na co zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie w konkretnej lokalizacji? Jaki powinien być rozkład mieszkania dla wybranej grupy nabywców?

Rodzina – bezpieczeństwo i komfort

Rodziny z dziećmi najczęściej poszukują miejsc bezpiecznych, przytulnych, wygodnych i komfortowych. Ważna jest dla nich bliska lokalizacja placów zabaw, przedszkoli oraz szkół. Jaki powinien być rozkład mieszkania dla rodziny?

 • Przestronny salon z dużym rozkładanym stołem i liczbą krzeseł odpowiadającą liczbie członków rodziny (nie zapominajcie jednak o dodatkowych krzesłach dla gości).
 • Ustawna, jasna i dobrze zorganizowana kuchnia.
 • Miejsce na szafy – każdy członek rodziny powinien mieć w niej swoją wyodrębnioną przestrzeń.
 • Przytulna sypialnia dla rodziców.
 • Niewielki pokój dziecięcy.
 • Duży balkon, czyli miejsce do relaksu i odpoczynku.

Studenci – przestronne wnętrze blisko centrum

Studenci zwykle poszukują większych mieszkań, w których będzie mogła zamieszkać grupa kilku osób – dlatego inwestorzy stawiający na tę grupę powinny wybierać miejsca z dużą liczbą pomieszczeń.  Ważne, aby układ mieszkania studenckiego oferował dużą kuchnię i kompaktowe pokoje. Dodatkowo mieszkanie powinno być umeblowane oraz wyposażone w sprzęt AGD i łącze internetowe. Dla studentów ważna jest także:

 • lokalizacja (najlepiej blisko centrum),
 • dobry dojazd na uczelnię,
 • pełna infrastruktura przy inwestycji.

Biznes – ważna jest lokalizacja

Coraz popularniejsze staje się urządzanie biura w mieszkaniu. W takiej sytuacji w zupełności wystarczy kawalerka lub mieszkanie 2-pokojowe. Jakie powinien być rozkład mieszkania zaaranżowanego na biuro?

 • Nieduża, ale zamknięta kuchnia.
 • Łazienka urządzona minimalistycznie.
 • Przedpokój będący wizytówką biura.
 • Przestronny salon, który będzie miejscem pracy i spotkań.

Coraz częściej również firmy wynajmują na biuro tylko jeden pokój w całym mieszkaniu. Jeżeli Twoją grupą docelową do wynajęcia mieszkania będą biznesmeni, to warto zakupić jedno duże mieszkanie, ale każdy z pokoi wynająć innej firmie. To sprawi, że inwestycja będzie jeszcze bardziej opłacalna. Możesz także sam czuwać nad wynajmem konkretnych pokoi, tworząc biura coworkingowe. To miejsca specjalnie zaaranżowane i przystosowane dla osób pracujących zdalnie, które nie chcą lub nie potrafią pracować w domu.

Układ mieszkania – co musisz wiedzieć przed zakupem

Chcesz wynająć mieszkanie? Zobacz, na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji.

Rodziny z dziećmi

Jeżeli jesteś rodzicem i interesujesz się mieszkaniem w lokalizacji przyjaznej rodzinom, to zastanów się, czy nie warto od razu zainwestować w większą przestrzeń. Dlaczego? Większe mieszkanie będzie dla Ciebie bardziej komfortowe w przypadku:

 • powiększenia się rodziny,
 • potrzeby wyznaczenia dodatkowej przestrzeni do pracy.

Dla rodzin z dziećmi idealnymi mieszkaniami będą na przykład te znajdujące się w inwestycji Partynicka 18 – w szczególności lokal typu B4/2/1 z przestronnym salonem, bezpośrednim wyjściem na balkon, ustawnym pokojem dziecięcym oraz wydzielonym miejscem na duże szafy.

Studenci

Studentom rekomendujemy inwestycję Krucza 2A. Idealnie sprawdzi się na przykład trzypokojowe mieszkanie typu B/2/1 z łazienką, oddzielną toaletą oraz możliwością wydzielenia kuchni jako osobnego pomieszczenia.

Biznesmeni

W przypadku tej grupy osób bardzo ważna jest prestiżowa lokalizacja mieszkania, którą zapewnia chociażby inwestycja przy Kruczej 2A. Inwestorom szczególnie polecamy lokal typu A/6/2 z dużym salonem i gabinetem. Atutem tego mieszkania jest możliwość wydzielenia recepcji oraz duży balkon, na który można wyjść aż z trzech pomieszczeń.