; Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu handlowo – usługowego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu handlowo – usługowego?

Przy wyborze lokalu handlowo – usługowego powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy.

Lokalizacja

Centrum miasta, duży ruch pieszy i samochodowy, dogodny dojazd komunikacją miejską, dostępność miejsc postojowych, rozpoznawalny adres – takie miejsca są najbardziej pożądane. Nie bez znaczenia jest również otoczenie budynku, bezpieczna okolica oraz estetyka położonych w sąsiedztwie lokali. Bez wątpienia lokalizacja to najważniejsza cecha lokalu i będzie odgrywała duże znaczenie przy budowaniu pierwszego wrażenia firmy.

Położenie w budynku

Parter, piętro, duże witryny, wejście z ulicy… Te cechy są istotne w zależności od prowadzonego biznesu. Dla apteki najważniejsza będzie dobra ekspozycja, duże witryny i wejście z ulicy, ale już dla kancelarii prawnej czy biura księgowego sprawdzi się lokal na wyższej kondygnacji, który będzie posiadał szyld widoczny z ulicy i będzie miał dobrze opisane wejście oraz dostęp z windy.

Powierzchnia lokalu

Powinna być dopasowana do charakteru biznesu oraz ilości przebywającego na stałe w lokalu pracowników. Istotne będzie także to, czy w lokalu będą przyjmowani klienci oraz organizowane spotkania czy będzie raczej pełniło funkcję administracyjną. Dla pomieszczeń biurowych przyjmuje się 5 mkw. na stanowisko pracy. Przy określeniu potrzebnej powierzchni warto rozważyć także plany rozwojowe firmy, aby lokal posłużył przez dłuższy czas.

Standard i stan techniczny budynku

Biorąc po uwagę ten parametr bez wątpienia najlepiej sprawdzą się lokale położone w nowych budynkach, w których zastosowane są nowoczesne rozwiązania techniczne i technologiczne. Posiadają one wszelkie wygody oraz wyróżniają się estetyką, co może zostać dostrzeżone także przez klientów oraz partnerów.

Możliwości aranżacyjne

Identyfikacja wizualna to podstawowy wyróżnik marki. Firmy bardzo często chcą przemycić kolorystykę także do biura. Równie ważne jest zapewnienie ciekawej przestrzeni do pracy oraz odpowiedniej ilości źródeł światła. Warto więc sprawdzić, na ile będziemy mieć swobodę aranżacji wnętrz. Swojego lokalu.

Media i przyłącza

Woda i prąd to standard, ale warto przy wyborze lokalu zapytać o dodatkowe przyłącza. Szybkie łącze internetowe, linia telefoniczna, możliwość zamontowania klimatyzacji czy monitoringu z alarmem mogą okazać się istotne.

W ofercie Toscom znajdują się obecnie trzy inwestycje – dwie zlokalizowane w ścisłym centrum Wrocławia (Krucza 2A oraz Polaka 14) oraz dobrze skomunikowaną z pozostałymi częściami miasta inwestycję Partynicka 18. Zlokalizowaną na Krzykach. W każdej z nich zostały zaprojektowane lokale użytkowe przeznaczone na wynajem.

Krucza 2A wyróżnia się bliskim sąsiedztwem Sky Tower i dużą liczbą mieszkańców dzielnicy, co gwarantuje idealne miejsce dla każdego rodzaju działalności. Polaka 14 ze względu na lokalizację Kampusu Grunwaldzkiego będzie stanowiło atrakcyjny punkt dla firm kierujących swoją ofertę do młodych osób. Partynicka 18 zapewnia z kolei wygodny dojazd i spokojną pracę dzięki atrakcyjnej lokalizacji na Krzykach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lokalu usługowych na naszej stronie internetowej.